kate thompson

 
 

latest news

about kate

the books

faq

writing tips

contact kate

short stories

links

 

All material on this
 site is copyright and
 may not be used
 without permission

 

dokonalý zivot

Zlaté děvče Kalypso O'Kellyová obvykle dostane to, co chce. Jako vlivná šéfka castingové agentury je zvyklá, že všichni skáčou, jak píská.
Romantička Dannie Mooreová je paní svého osudu. Už jednou se spálila s partnerem, který byl válečným dopisovatelem, a je odhodlána se víckrát nezamilovat.
Oddaná svobodná matka Rosa Elliotová sní o zbrusu novém životě, v němž se osvobodí od tyranských šéfů, kteří považují ženy za podřadné bytosti. Shledává však, že zapomenout na opatrnost nemusí být tou nejlepší cestou k uskutečnění snů.

Tři sliné ženy, které tvrdĕ dřou ve snaze zařídit si tak dokonalý život, jak jen to jde. Dokud se Kalypso neocitne v područí démonického milence, Dannie se nepřesvĕdčí, že osud spočívá ve hvĕzdách, a Rosiny sny o svobodĕ se neocitnou v troskách. Podaří se jim znovu seskládat střípky svých životů, které tak lehkomyslnĕ roztříštily?

 

Kate Thompsonová se narodila v Belfastu. Přestěhovala se do Dublinu, kde vystdovala francouzštinu a angličtinu na Trinity, seznámila se se svým budoucím manželem, stala se herečkou (za herectví dokonce získala ocenění!) a dabérkou. Devět let pak hrála femme fatale pochybné pověsti v jednom televizím seriálu a tehdy též  se poprvé uchýlila k literatuře jako k útočišti před ubíjejícím stereotypem všedního dne. Vznikla její první kniha Tajemný cizinec. Jeho pokračování, Slunné dny, následovalo vsápětí a další úspěšnou knihou byl Sestup do hlubin. Všechny její knížky byly přeoženy do mnoha jazyků. Kate žije střídavě v Dublinu a na západním pobřeží Irska, je stále štastně vdaná (za jednoho a téhož muže!) a má dceru, na kterou je velice hrdá. Stále ještě přijímá práci v dabingu a je to v podstatě to jediné, co ji dokáže vystrnadit z jejího útočiště v podkrovjí, kde neúnavně píše.