kate thompson

 
 

latest news

about kate

the books

faq

writing tips

contact kate

short stories

links

 

All material on this
 site is copyright and
 may not be used
 without permission

 

 

tajemný cizinec

Deirdre O’Darová je čerstvou absolventkou herecké školy a nastupuje na první angažmá ve Snu noci svatojánské v produkci vĕhlasného Davida Lawlesse. O svém šarmantním šéfovi spřádá bláznivé dívčí fantazie, zatímco jernu se líbí hlavní herečka souboru, diva Eva Laveryová. N scéně se objevuje krásný a tajemný Sebastian Hardy a v zákulisí čeká na svou příležitost Rory McDonagh. Jen a Deirdre, by pochopila, co je jen chvilkové pobláznění, a kde se skrývá opravdický cit.

Vtipné a inteligentní vyprávění o prvních krůčcích v životě i na jevišti snadno upoutá svou pravivostí i tajuplnou zápletkou.

       

Kate Thompsonová se narodila v Belfastu. Přestěhovala se do Dublinu, kde vystdovala francouzštinu a angličtinu na Trinity, seznámila se se svým budoucím manželem, stala se herečkou (za herectví dokonce získala ocenění!) a dabérkou. Devět let pak hrála femme fatale pochybné pověsti v jednom televizím seriálu a tehdy též  se poprvé uchýlila k literatuře jako k útočišti před ubíjejícím stereotypem všedního dne. Vznikla její první kniha Tajemný cizinec. Jeho pokračování, Slunné dny, následovalo vsápětí a další úspěšnou knihou byl Sestup do hlubin. Všechny její knížky byly přeoženy do mnoha jazyků. Kate žije střídavě v Dublinu a na západním pobřeží Irska, je stále štastně vdaná (za jednoho a téhož muže!) a má dceru, na kterou je velice hrdá. Stále ještě přijímá práci v dabingu a je to v podstatě to jediné, co ji dokáže vystrnadit z jejího útočiště v podkrovjí, kde neúnavně píše.