kate thompson

 
 

latest news

about kate

the books

faq

writing tips

contact kate

short stories

links

 

All material on this
 site is copyright and
 may not be used
 without permission

 

slunne dny

Vycházející divaeiní a televizí hvĕzdičce, Deirdre O’Darové zdá se, štĕstí přeje. Ale jen do chvíle, než se od své úhlavní nepřítelkynĕ Sophie dozví, že její přítel Rory jí byl v Hollywoodu nevěrný. Její unáhlené jednání má katastrofické následky. Je nejen po vztahu, ale zřejmĕ i po štĕstí.

Utíká z Dublinu do lůna panenské přírody irského západu, aby zapomněla a začala práci n svém scénáři. Tam narazí na krásného Gabriela, britského aristokrata a majitele domu Deirdřiných dĕtských snů. Kdo by odolal?

Kate Thompsonová se narodila v Belfastu. Přestěhovala se do Dublinu, kde vystdovala francouzštinu a angličtinu na Trinity, seznámila se se svým budoucím manželem, stala se herečkou (za herectví dokonce získala ocenění!) a dabérkou. Devět let pak hrála femme fatale pochybné pověsti v jednom televizím seriálu a tehdy též  se poprvé uchýlila k literatuře jako k útočišti před ubíjejícím stereotypem všedního dne. Vznikla její první kniha Tajemný cizinec. Jeho pokračování, Slunné dny, následovalo vsápětí a další úspěšnou knihou byl Sestup do hlubin. Všechny její knížky byly přeoženy do mnoha jazyků. Kate žije střídavě v Dublinu a na západním pobřeží Irska, je stále štastně vdaná (za jednoho a téhož muže!) a má dceru, na kterou je velice hrdá. Stále ještě přijímá práci v dabingu a je to v podstatě to jediné, co ji dokáže vystrnadit z jejího útočiště v podkrovjí, kde neúnavně píše.